Park Cam İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasını Çalışanlarıyla Kutladı

Park Cam, dünyada her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İş sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı kutlamak ve şirket içerisinde İSG kültürünü geliştirmek amacıyla etkinlik düzenledi.

Park Cam’da her yıl 4-10 Mayıs tarihlerinde kutlanan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda, kazalar hakkında bilinç düzeyi oluşturmak, farkındalığı artırmak ve bireysel duyarlılığı geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerde kazaların önlenmesine ilişkin temel bilgiler verildi. Hafta boyunca; ISG Bilgi Yarışması, seminerler, sinema film gösterimleri, kurulan stantlarda dağıtılan hediyeler ile İSG kültürünü çalışanlara aşılamak için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İş güvenliği ve sağlığı konusunda çalışanların farkındalığının artırılması gerektiğinin altını çizen Park Cam Genel Müdürü Semih Özbay; “İş sağlığı ve güvenliği konusuna her çalışanımızın ciddiyetle eğilmesi gerekiyor. Bütün işlerin sonucunda insan var. Her faaliyet nihayetinde insana ulaşmak için. Bu nedenle daha işin başında çalışanımızı koruyarak işe başlamamız lazım. İş sağlığı ve güvenliği konusunda sürekliliği sağlamanın en önemli yolu eğitim. Park Cam olarak düzenlediğimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmemiz gerektiğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.  ISG kültürünü çalışanlara daha iyi anlatabilmek adına verilen seminerlerde konuşmacı olarak yer alan; Endüstri Mühendisliği Bölümü, İnsan-Makine Sistemleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emin Kahya, “Ergonomi” konusunda, Söğüt Devlet Hastanesi Aile Hekimliği ve Sigarayı Bırakma Polikliniği’nden Dr. Fuat Can ise “Sigaranın zararları ve Sigarayı Bırakma Teknikleri” hakkında çalışanların bilinçlendirilmesi adına konuşma gerçekleştirdi.

İSG Bilgi Yarışması Heyecan Yarattı

Yoğun katılım sağlanan etkinlikte, fabrikamızdaki 10 bölümün çalışanları arasından seçilen 3’er kişi ile Bilgi Yarışmaları gerçekleştirildi. İSG alanında 20 soru yöneltilen yarışmada, en yüksek puanı alan bölüm, yarışmanın galibi olarak ödül almaya hak kazandı. Park Cam’ da bu yıl ilki düzenlenen İSG Haftası Bilgi Yarışmasını Mekanik Bakım Şefliği Bölümü kazandı.

Sinema Gösterileri Güne Damga Vurdu

İSG Haftası’nda İSG bilincini artırmak ve eğlenceli kılmak için 3 adet sinema filmi gösterime sokuldu. Katılımın yoğun olarak gerçekleştiği film gösterimi ISG Haftası’na damgasını vurdu. Bu etkinlik; İSG’nin sağlanmasında üst yönetimin desteği, üretimde emniyet uygulamalarının neden önemli olduğunu, gerekli emniyet uygulamaları ve tedbirleri alınmadığında nelerin meydana gelebileceğini daha etkili anlatabilmek için gerçekleştirildi.