Bircam Çevre Etkinliği’nde Göz Doldurdu

Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Çevre Etkinliği’ne Bircam da katıldı. Bircam, Atık Yönetimi Müdürü Eyüp Ayhan Balın’ın öncülüğünde etkinlikte yer aldı. Uludağ, Beypazarı, Kınık gibi Bircam üyesi markalar ürettiği içecekleri misafirlerle paylaşırken, Cam Kırma Makinesi de günün favorisi olarak katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

20-23 Nisan tarihleri arasında yapılan Çevre Etkinliği, Bircam’ın ana sponsorluğunda, belediye binasının yanındaki alanda pek çok çevre dostu firmanın katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca konserler verildi, atık maddelerden üretilen elbiseler mankenler tarafından gösterime sunuldu ve çevre bilincinin önemi vurgulandı.

Bircam Standına Yoğun İlgi

Bircam Atık Yönetimi Müdürü Eyüp Ayhan Balın, ziyaretçilere cam kırma makinesinden bahsetti. Camın yüzde yüz dönüştürülebilir bir madde olduğunu, farklı renklerde camların birbirine karıştırılmadan bu işlemin gerçekleşmesi gerektiğini ve patenti Bircam’a ait Cam Kırma Makinesinin tüm bu ayıklama işlemini tek seferde yaptığını anlattı. Atık Yönetimi Müdürü Balın, “Aynı zamanda Cam Kırma Makinesine atık camlarını atan vatandaşlara bir kart verilecek ve her bir camı geri dönüşüme yollayan tüketicinin kartına puan yüklenecek. Toplanan bu puanlar sayesinde vatandaşlar Bircam Bankası Kurumsal Kartı ile anlaşmalı yerlerden alışveriş yapabilecekler. Bu sayede geri dönüşüm teşvik edilmiş olacak. Muratpaşa Belediyesi’nin “Çevreci Komşu Kartı” ile “Bircam Kart” Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde birleştirilecek.” diye devam etti.

Başkan Ümit Uysal’ın Bircam Ziyareti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi Yat Koyu’nda çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla dalış gerçekleştirerek denizden çöp topladı. Ardından stantlara gelerek Bircam’ı ziyaret etti ve Cam Kırma Makinesine şişe atarak camın dönüştürülmesinde büyük rol oynayan makineyi denedi. Bircam Atık Yönetimi Müdürü Eyüp Ayhan Balın, Cam Kırma Makinesinin işlevinden bahsederek geri dönüşümde nasıl kolaylıklar sağladığından ve geri dönüşümün nasıl teşvik edildiğini Belediye Başkanı Ümit Uysal’a anlattı. Bu tür projelerin geliştirilmesi gerektiğini, ülke geneline yayılmasını ve tek bir merkezden daha büyük bir organizasyonlar yönetilmesi ihtiyacını vurguladı.

Bircam’a Teşekkür Ödülü

Çevre Etkinliğinin ilk günü sona ererken, her fırsatta olduğu gibi, bu defa da çevre bilincine ve çevre temizliğine katkıda bulunan Park Cam grubu teşekküre layık görüldü. Etkinliğin ana sponsoru olan Bircam, desteğinden dolayı ödüllendirildi. Atık Yönetimi Müdürü Eyüp Ayhan Balın’a ödülünü Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal verdi.